Nože do přírody

Nože do přírody jsou pevné nože, které se od kuchyňských většinou liší tvarem čepele i rukojeti, nižším výbrusem, což nemusí být pravidlo, a větším úhlem ostří, jelikož se u nich předpokládá, že budou sloužit spíše na hrubší práci. Zde se můžete podívat na nezávislou recenzi.

Na přání mohu vyrobit tvar i velikost jak čepele, tak rukojeti přesně podle vašich požadavků.  Zde je více informací k zakázkové výrobě. Pro inspiraci se např. podívejte do galerie Realizované-prodané...

K vybranému noži mohu na míru vyrobit kožené toulcové pouzdro

Hotové nože skladem:

Nůž do přírody

(p-orech020)

Čepel je z korozivzdorné oceli (1.4034) ručně vybrušovaná, kalená. Rukojeť je z dřeva amerického ořechu a mosazi, ošetřena lněným olejem a včelím voskem. Rozměry: délka čepele: 9cm, tloušťka čepele: 3mm, celková délka: 20cm.

K noži mohu na míru ušít kožené toulcové pouzdro.

Cena: 1400,- Kč

Nůž do přírody

(p-paroh001)

Čepel je z korozivzdorné oceli (1.4034) ručně vybrušovaná, kalená. Rukojeť je ze srnčího parohu, záštita z korozivzdorné oceli. Rozměry: délka čepele: 10cm, tloušťka čepele: 3mm, celková délka: 24cm.

K noži mohu na míru ušít kožené toulcové pouzdro.

Cena: 1450,- Kč

Nůž do přírody s koženým pouzdrem

(p-javor002)

Čepel je z korozivzdorné oceli (1.4034) ručně vybrušovaná, kalená. Rukojeť je z javorového dřeva a korozivzdorné oceli podložené fíbrem, ošetřena lněným olejem a včelím voskem. Rozměry: délka čepele: 10cm, tloušťka čepele: 3mm, celková délka: 20cm.

Součástí nože je na míru ušité toulcové pouzdro na pravou stranu.

Materiál: probarvená hovězí useň 3-4mm, voskovaná nit (dratev)

Cena celkem: 1800,- Kč